1 Mecz 1/16 Finału Ligi Europejskiej: Lech Poznań - Sporting Braga

1 Mecz 1/16 Finału Ligi Europejskiej:

Poznań: Lech Poznań - Sporting Braga 1:0

Bramka: Rudnevs 72

Lech: Kotorowski - Gancarczyk, Arboleda, Bosacki, Kikut - Ślusarski (46. Możdżeń), Djurdjevic, Kriwiec, Wilk (53. Kiełb) - Stilić - Rudnevs (84. Ubiparib).

2.minuta: po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i "główce" zawodnika z Bragi piłka przechodzi obok bramki Kotorowskiego
16.minuta: dzięki świetnej interwencji, po strzale zawodnika z Bragi głową, Kotorowski ratuje Lecha przed utratą bramki
21.minuta: po strzale zawodnika z Bragi z rzutu wolnego (odległość ok. 20m) piłka przechodzi obok bramki Kotorowskiego
24.minuta: Po dośrodkowaniu Stilicia z rzutu rożnego wbiegający w pole karne Kikut uderza głową piłkę, która jednak przelatuje nad bramką rywali
28.minuta: po dośrodkowaniu w pole karne Lecha niecelna "główka" zawodnika z Bragi
41.minuta: po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kriwca piłka pada łupem bramkarza portugalskiego
50.minuta: po wrzutce w pole karne Lecha zawodnik Bragi oddaje z trudnej pozycji lekki strzał, który nie sprawia żadnych problemów Kotorowskiemu
58.minuta: po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kriwca dobra interwencja bramkarza portugalskiego
61.minuta: po strzale z dystansu zawodnika z Bragi pewna interwencja Kotorowskiego
63.minuta: po rzucie rożnym dla Bragi i niepewnej interwencji Kotorowskiego jego koledzy z drużyny wyjaśniają sytuację
67.minuta: po rzucie rożnym wykonywanym przez Kriwca i niepewnej interwencji bramkarza portugalskiego piłka trafia pod nogi Djurdjevica, który oddaje strzał z pola karnego jednak bramkarz Bragi naprawia swój wcześniejszy błąd
68.minuta: po dośrodkowaniu Stilicia z rzutu wolnego niecelnie uderza głową Bosacki

72.minuta: piłkę w środkowej strefie boiska przejmuje Kriwiec. Prostopadłym podaniem uruchamia Rudnevsa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem portugalskim. Rudnevs zachowuje stoicki spokój i płaskim strzałem po ziemi zakłada "siatkę" bramkarzowi Bragi - 1:0 dla Lecha

85.minuta: po podaniu Djurdjevicia Stilić oddaje mocny strzał jednak bramkarz Bragi znajduje się na posterunku
94.minuta: koniec meczu. Lech wygrywa 1:0