2 Mecz 1/16 Finału Ligi Europejskiej: Sporting Braga - Lech Poznań

2 Mecz 1/16 Finału Ligi Europejskiej.

Braga: Sporting Braga - Lech Poznań 2:0

Lech: Kotorowski - Gancarczyk, Arboleda, Bosacki, Wołąkiewicz (61. Kiełb) - Rudnevs, Djurdjevic, Kriwiec, Injac (46. Wilk), Kikut - Stilić (71. Ubiparip).

6 minuta: po podaniu Gancarczyka Kriwiec mija zawodnika z Bragi i wyprowadza Stilicia na doskonałą pozycję. Stilic atakowany przez obrońcę strzela płasko po ziemi z około 12 metrów obok bramki portugalskiej.
8 minuta: po strzale z bocznego sektora pola karnego zawodnika z Bragi Kotorowski odbija piłkę przed siebie. Do piłki dopada napastnik z Bragi i strzela ponad leżącym Kotorowskim - 1:0 dla Sportingu
16 minuta: po strzale zawodnika z Bragi z 18 metra piłka przelatuje obok bramki Kotorowskiego
28 minuta: po ostrym, kąśliwym strzale zawodnika z Bragi z około 18 metra w "długi róg" Kotorowski popisuje się dobrą interwencją
36 minuta: po błędzie Bosackiego zawodnik z Bragi będąc sam na sam z Kotorowskim podwyższa wynik spotkania na 2:0 dla Sportingu
45 minuta: po strzale Gancarczyka z około 35 metrów bramkarz Bragi "wypluwa" piłkę przed siebie jednak obrońcy Sportingu zażegnują niebezpieczeństwo
50 minuta: po prostopadłym podaniu Kikuta do Rudnevsa bramkarz Bragi uprzedza Łotysza
54 minuta: po podaniu z pierwszej piłki Rudnevsa do Kikuta bramkarz Bragi znowu uprzedza Lechitę
56 minuta: po wrzutce Kriwca w pole karne Kikut nieczysto "główkuje", co ułatwia interwencję bramkarzowi Bragi
66 minuta: po mocnym strzale w środek bramki zawodnika z Bragi Kotorowski bez problemu łapie piłkę
67 minuta: nieskuteczna próba przelobowania Kotorowskiego
68 minuta: Kotorowski wyłapuje groźne dośrodkowanie
69 minuta: zamieszanie w polu karnym Bragi wyjaśnione przez brazylijskiego bramkarza
72 minuta: po zagraniu Kikuta w polu karnym Bragi piłka odbija się od obrońcy Sportingu i tylko refleks bramkarza ratuje Portugalczyków przed utratą bramki
87 minuta: po brutalnym faulu Kikut otrzymuje czerwoną kartkę
90 minuta: po dośrodkowaniu Kriwca i strzale Rudnevsa z pierwszej piłki kapitalna interwencja bramkarza Bragi
91 minuta: po rzucie rożnym strzał Wilka zza pola karnego trafia w poprzeczkę
92 minuta: dośrodkowanie Djurdjevicia wyłapuje bramkarz Bragi
95 minuta: koniec meczu. Lech Poznań przegrywa 0:2 i zostaje wyeliminowany z Ligi Europejskiej